صفحه اصلی کاغذ دیواری دکوروز > انواع کاغذ دیواری > کاغذ دیواری کره ای – مزایا و ویژگی های کاغذ دیواری کره ای

کاغذ دیواری کره ای – مزایا و ویژگی های کاغذ دیواری کره ای

مزایای کاغذ دیواری کره ای

از آنجا که گروه آرکس صرفا کاغذ دیواری کره ای عرضه می کند، این مقاله به ویژگی ها، مزیت ها، طرح ها، اندازه و قیمت کاغذ دیواری کره ای اختصاص دارد. در وبسایت کاغذ دیواری آرکس (arovaco.com)، 23 آلبوم کاغذدیواری کره ای ارائه شده که در هر آلبوم، نمونه های کاغذ دیواری ها با عکس و مشخصات کامل آورده شده است.

مزیت ها و کیفیت کاغذ دیواری کره ای

یکی از بهترین کیفیت های کاغذ دیواری، به کاغذدیواری کره ای اختصاص دارد که تمام استاندارهای لازم را داشته و دوام بسیار زیادی دارد. مزیت های کاغذ دیواری کره ای نسبت که سایر کاغذدیواری های موجود در بازار ایران، به شرح زیر است:

1-      طول عمر و دوام بالا

2-      گارانتی 5 ساله

3-      قابلیت شستشو

4-      سازگاری با محیط زیست

5-      عدم ایجاد حساسیت

6-      مقاومت در برابر آفتاب

7-      قابلیت نصب مجدد

8-      نصب آسان و بدون درز

9-      عدم جذب دوده و چرک

10-   مقاومت در برابر خراش های کوچک

دوام و طول عمر بالا

دوام کاغذ دیواری و مدت عمر مفید آن بستگی به کیفیت و جنس کاغذ دیواری دارد. کاغذ دیواری های کره ای از جنس pvc درجه یک بوده و روکش وینیل دارد. همچنین در ساخت آن از تکنولوژی نانو استفاده شده است که این خود به دوام کاغذ دیواری می افزاید. دوام کاغذ دیواری به پاره نشدن، کثیف نشدن و کهنه نشدن آن بستگی دارد که به دلیل کیفیت ساخت بالا، کاغذ دیواری های کره ای این ویژگی ها را داشته و حداقل تا پنج سال شکل و زیبایی خود را مثل روز اول حفظ می کنند.

گارانتی 5 ساله

شرکت های تولید کننده کاغذ دیواری در کره جنوبی همگی 5 سال ضمانت کیفیت را برای کاغذ دیواری های خود ارائه می کنند. به همین دلیل شرکت های ارائه کننده کاغذ دیواری کره ای موظفند در صورت بروز مشکل تا 5 سال خدمات پس از فروش را به خریداران کاغذ دیواری ارائه کنند.

قابلیت شستشو

درباره کاغذ دیواری قابل شستشو و شیوه شستن کاغذ دیواری تا به حال مقاله های زیادی نوشته ایم. بعضی از کاغذ دیواری های موجود در بازار ایران، از جمله کاغذ دیواری های کره ای، اروپایی و برخی کاغذ دیواری های چینی قابل شستشو هستند. قابلیت شستشو کاغذ دیواری به دلیل روکش وینیل روی آن است و از قابلیت شستشو با آب تا شستشو با مواد شوینده متغیر است. کاغذ دیواری های ساخت کره بهترین کیفیت وینیل را داشته و همگی قابل شستشو با آب و مواد شوینده اند.

نصب کاغذ دیواری, مزایای کاغذ دیواری کره ای, کیفیت کاغذ دیواری کره ای, کاغذ دیواری کره ای, کاغذ دیواری قابل شستشو | %d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b9-%da%a9%d8%a7%d8%ba%d8%b0-%d8%af%db%8c%d9%88%d8%a7%d8%b1%db%8c | کاغذ دیواری دکوروز

سازگاری با محیط زیست

امروزه دغدغه افراد نه تنها استفاده از کالای مرغوب، بلکه سازگاری آن با محیط زیست است. افراد هنگام خرید هر کالا به میزان خسارتی که تولید آن به محیط زیست وارد کرده و میزان آلودگی و پسماند آن می اندیشند. کاغذ دیواری اساسا کالایی است که تولید آن به چوب طبیعی نیاز داشته و آلاینده های محیط زیست بالای دارد. در این میال کره جنوبی با تعریف و ارائه استاندارهای سخت گیرانه محیط زیست، این آلاینده ها را تا میزان قابل توجهی کاهش داده است. این دقت زیاد منجر به تولید محصولی شده که با محیط زیست سازگار(Environment friendly ) بوده و پسماند آن محیط زیست را آلوده نمی کند.

عدم ایجاد حساسیت

کاغذ دیواری یک محصول پتروشیمی است که مواد پلاستیکی در تولید آن به کار می رود. مواد پلاستیکی به شدت آلرژی زا هستند و اگر کیفیت پایینی داشته باشند، می توانند آلرژی ایجاد کنند. کاغذ دیواری محصولی است که روی همه دیوارهای خانه نصب می شود و حساسیت زا بودن مواد آن خطرناک بوده و می تواند همه اعضای خانواده را درگیر کند. به همین دلیل هنگام خرید کاغذ دیواری دقت کنید که استانداردهای لازم را داشته باشد. خوشبختانه کاغذ دیواری های تولید کره جنوبی آلرژی زا نیستند و این یکی از دلایل انتخاب کاغذ دیواری کره ای توسط شرکت آرکس است.

مقاومت در برابر آفتاب

اگر مرغوبیت کاغذ دیواری پایین باشد و رنگ هایی که در ساخت آن به کار رفته است کیفیت لازم را نداشته باشد، کاغذ دیواری به مرور زمان و بر اثر تابش نور خورشید، رنگ خود را از دست می دهد. ممکن است شما هم کاغذ دیواری دیده باشید که در خانه ای نصب شده و پس از یک سال قسمت های مختلف آن رنگ های متفاوتی دارد و بعضی قسمت ها رنگ پریده است. از آنجاکه کاغذ دیواری کالایی لوکس است که برای زیبایی به کار می رود، اگر چنین اتفاقی بیوفتد، زیبایی خود را از دست داده و خیلی زشت می شود. کاغذ دیواری های کره ای مقاوم در برابر نور خورشید است و رنگ و کیفیت خود را با تابش آفتاب از دست نمی دهد.

نصب کاغذ دیواری, مزایای کاغذ دیواری کره ای, کیفیت کاغذ دیواری کره ای, کاغذ دیواری کره ای, کاغذ دیواری قابل شستشو | %d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b9-%da%a9%d8%a7%d8%ba%d8%b0-%d8%af%db%8c%d9%88%d8%a7%d8%b1%db%8c | کاغذ دیواری دکوروز

قابلیت نصب مجدد

ممکن است عجیب به نظر برسد، اما بعضی اوقات پیش می آید که نظر خریداران کاغذ دیواری پس از نصب آن، درباره دیواری که کاغذدیواری روی آن نصب شده است، عوض می شود. در این شرایط اگر کاغذ دیواری “قابل نصب مجدد” باشد، می توان قبل از آنکه چسب کاغذ دیواری خشک شود، آنرا از روی دیوار برداشت و بدون آنکه پاره شود روی دیوار دیگری نصب کرد. توجه کنید که همه کاغذ دیواری ها این ویژگی را ندارند. چراکه کاغذ دیواری پس از زدن چسب، مرطوب شده و به سادگی پاره می شود. کاغذ دیواری های کره ای به دلیل کیفیت و ضخامت بالایی که دارند، پس از چسب پاره نمی شوند و می توان دوباره آنها را نصب کرد.

نصب آسان و بدون درز

دو عامل در نصب زیبا و بدون درز کاغذ دیواری تاثیر دارد. مهارت نصاب و کیفیت خود کاغذ دیواری. اگر جنس کاغذ دیواری به گونه ای باشد که هنگام برش و زدن چسب، لبه آن برآمدگی پیدا کند یا زمخت و غیر قابل انعطاف باشد، پس از نصب روی دیوار خط درز آن مشخص شده و به شدت از زیبایی کاغذ دیواری کم می کند. کاغذ دیواری های کره ای قابل انعطاف و ظریفند و نصب آن بسیار آسان است. برای نصب کاغذ دیواری کره ای، صرفا به یک نصاب خوب احتیاج دارید.

عدم جذب دوده و چرک

همانطور که می دانید یکی از مزایای محصولات نانو این است که کثیف نمی شوند. پارچه ها یا شیشه هایی که با تکنولوژی نانو ساخته شده اند، همگی این خصوصیت را دارند. در ساخت کاغذ دیواری های کره ای نیز از این تکنولوژی استفاده شده است. به همین دلیل کاغذ دیواری های کره ای دوده و گرد و غبار جذب نمی کند و به هیچ وجه چرک تاب نیست. در شهرهای بزرگ که آلودگی هوا یک مشکل همیشگی است، این ویژگی اهمیت زیادی دارد.

مقاومت در برابر خراش های کوچک

روکش پلاستیکی روی کاغذ دیواری تاثیر زیادی در پارگی یا پاره نشدن آن دارد. کاغذ دیواری های کره ای با موادی ساخته شده است که به راحتی پاره نمی شود. اگر جسم بسیار تیز مثل کاتر یا قیچی با کاغذ دیواری برخورد کند، ممکن است پارگی ایجاد کند که در این صورت نیز پارگی زیاد نشده و تا قسمت های دیگر کاغذ دیواری گسترده نمی شود. پارگی های کوچک به راحتی قابل ترمیم است و روش آن در مقاله “نگهداری از کاغذ دیواری” آمده است.

منبع: arovaco.com

همچنین ببینید!

جلوه زیبا در دکوراسیون با انواع طرح و مدل کاغذ دیواری کلاسیک

دکوراسیون و کاغذ دیواری کلاسیک سبک معماری و دکوراسیون داخلی کلاسیک که از زمان رم …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Powered by Decorooz.com