صفحه اصلی کاغذ دیواری دکوروز > انواع کاغذ دیواری > جلوگیری از ریزش ساختمان و دیوار با کاغذ دیواری ضد زلزله

جلوگیری از ریزش ساختمان و دیوار با کاغذ دیواری ضد زلزله

کاغذ دیواری ضد زلزله چیست؟ (جلوگیری از ریزش دیوار)

یکی از عباراتی که این روزها درباره کاغذ دیواری در رسانه ها مطرح می شود، کاغذ دیواری ضد زلزله است. براستی ممکن است کاغذ دیواری بتواند از ریزش دیوار و ساختمان در زلزله جلوگیری کند؟

محققان آلمانی در مرکز تحقیقاتی KIT کاغذ دیوار با الیاف (رشته های بسیار نازک ولی سفت) شیشه و ماده مصنوعی پروپیلن ساخته اند که با چسب مخصوص و محکمی به دیوار می چسبد و در زمان وقوع زلزله، تکان های زلزله را به صورت یکسان به تمام نقاط دیوار تقسیم می کند. این مسئله مانع از ریزش قسمت های ضعیف دیوار می شود و از ترک برداشتن دیوار جلوگیری می کند.

کاغذ دیواری ضد زلزله, کاغذ دیواری, ریزش ساختمان, ریزش دیوار | %da%a9%d8%a7%d8%ba%d8%b0-%d8%af%db%8c%d9%88%d8%a7%d8%b1%db%8c, %d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b9-%da%a9%d8%a7%d8%ba%d8%b0-%d8%af%db%8c%d9%88%d8%a7%d8%b1%db%8c | کاغذ دیواری دکوروز

در صورت وقوع زلزله های سخت، ممکن است بخشی از دیوار شکاف بردارد ولی ماده پروپیلن مانع از ریزش سنگ و آجر دیوار میشود. این پوشش کاغذ دیواری برای داخل و نمای خارج ساختمان به کار میرود.

یکی از نکات مثبت این کاغذ دیواری این است که می توان روی آن را رنگ کرد یا کاغذ دیواری طرح دار به آن چسباند. خبر خوب آنکه تولید این کاغذ دیواری در حد محدود در ایران آغاز شده است.

منبع: arovaco.com

همچنین ببینید!

جلوه زیبا در دکوراسیون با انواع طرح و مدل کاغذ دیواری کلاسیک

دکوراسیون و کاغذ دیواری کلاسیک سبک معماری و دکوراسیون داخلی کلاسیک که از زمان رم …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Powered by Decorooz.com